OLET

Váš nákup0 Kč

Jste na: OLETO firměHistorie

Historie

OLET - Karel Polášek ...since 1996

Firma se, za nemalého přispění všech zaměstnanců, dodavetelů zboží i služeb, zejména však svého neustále pracovně velmi vytíženého majitele, pozvolna rozrostla na současných 5 stálých a několik externích zaměstnanců ve dvou maloobchodních prodejnách a velkoobchodním skladu a její obrat činí několik desítek milionů Kč ročně. Tím však rozhodně zdaleka nehodláme končit!

Zde je přehled nejdůležitějších událostí v dosavadním fungování fimy:

 

2021 - 2022 - Zasloužený rozvoj

I přes všudypřítomnou snahu světového společněctví všemožných 'expertů' či '...ologů' se nám podařilo firmu udržet a dokonce i v nelehkém období Covidové diktatury získat nové odběratele a zařídit výrobu vlastních modelů a designů, což  posunulo firmu znatelný krok kupředu. Bezpočet nových typů ponožek a zvýšení frekvence nabídek nového zboží se postupně začíná projevovat na výsledcích firmy. Investovali jsme rovněž nemalé prostředky do renovace internetové presentace či podpory prodeje ve formě prodejních stojanů. Potomstvo se konečně (!) zapojilo to firmemního procesu v rozsahu, který mi umožnil alespoň část každého dne věnovat po letech i odpočinku!

2020 - 2021 - Zdravotní diktatura

Ačkoliv se nám podařilo firmu postavit na nohy a rozvíjet vlastní značku ponožek, neopodstatněné, nesystémové a nepromyšlené zásahy do Listinou základních práv a svobod zaručeného práva podnikat ze strany vládních patolízalů v posledních několika měsících měly za následek omezení našeho podnikání k bodu mrazu. Slibované 'Bambilióny' pomoci pravděpodobně směřovaly jiným subjektům, a tak nám nezbylo, než opětovně napnout veškeré síly a udržovat firmu v chodu i za těchto okolností. Bereme to jako nutné zlo a pevně věříme, že 'Bude líp!'. Investice do potomstva či rozvoje firmy v tomto období musely jít stranou a veškeré dostupné zdroje směřovaly do udržení funkční firmy!

2018 - 2019 - Úspěšná revitalizace firmy

Povedlo se nám zvrátit nepříznivý dopad níže zmiňovaných skutečností na celkový chod firmy, kdy poslední dva roky stabilně navyšujeme obrat dvouciferným tempem, přidali jsme nové značky (TERRI, GUILIA, OXSOX, OXSOX GOLD, UNABUX) a rozšířili jsme prodejní tým.  Investice do potomstva jsou již pomalu minulostí, tudíž lze ušetřené částky investovat do rozvoje firmy!

2012 - 2018 - Revitalizace firmy

V průběhu tohoto období došlo s ohledem na dozvuky ekonomické krize a masivní vstup nadnárodních řetěců na náš trh (a to i internetový) k významné restrukturalizaci a revitalizaci firmy, díky níž došlo k dramatickému poklesu nákladů doprovázeného významným navýšením obratu. V roce 2015 došlo k nejdůležitější události s tímto spojené, tedy k přesunu VO skladu do Bavoryně. Firma se soustředila na velkoobchodní prodej ponožek a punčochového zboží, což jí významným způsobem pomohlo udržet se na špici velkoobchodního prodeje v daném segmentu. Děti se již již pomalu osamostatnily a hned je to znát na výsledcích firmy!

2011 - nové prodejny v OC Lihovar Říčany u Prahy

11.11.11 jsme otevřeli zbrusu novou prodejnu Adorio, ve které nabízíme značkové i luxusní spodní prádlo.konfekci Gerry Weber a TAIFUN a jako prozatím jediní v ČR také jedinečné oblíbené boty UGG Australia Dále pak prodejnu ponožek, punčochového zboží a doplňků Soccus a nakonec chemockou čistírnu a prádelnu Cleanique Puberta se úspěšně rozvíjí  a ten zatracený Apple neustále vymýšlí nové a nové nesmysly...

2010 - e shop

Koncem dubna jsme v rámci podpory prodeje námi dodávaných značek spustili jednoduchý a přehledný e-shop pro konečné zákazníky s možností jeho využití pro objednávky ve velkoobchodním skladu. Jdeme pomalu do puberty - značkové oblečení a všelijaké ty iPod, Pad, Phone hračky...

2008 - stěhování

Na jaře tohoto roku jsme přestěhovali maloobchodní prodejnu v Praze do větších prostor a provedli jsme celkovou modernizaci a v prosinci jsme náš neustále se rozrůstající velkoobchodní sklad přestěhovali do nových prostor o rozloze 560m2 na Praze 10. Důvodem k tomuto rozšíření nebyly tentokráte nároky mého potomstva, nýbrž vysoká poptávka námi nabízeného zboží

2005 - velkoobchod

Koncem roku jsme se rozhodli vytvořit velkoobchod s ucelenou nabídkou klasických ponožek pro celou rodinu. Začínali jsme v garáži, doma na chodbě a v ložnici, avšak již od února 2006 jsme byli nuceni pronajmout si odpovídající prostory. Spořeba dětských ponožek a punčocháčů narostla na vskutku neuvěřitelnou úroveň.

2003 - dceřiná společnost

V lednu jsme otevřeli prodejnu spodního prádla a punčochového zboží v OC Hypernova Hradec Králové. Požadavky dětí ohledně jídla a módních doplňků prudce vzrostly.

2003 - letní Hostel

Po dobu letních prázdnin jsme v pronajaté školní budově se svojí Leničkou začali nabízet levné ubytování zejména pro zahraniční studenty. Spotřeba kojeneckých pořeb se totiž zdvojnásobila.

2000 - další motivace

18.dubna tohoto roku přišla na svět opět díky mojí Leničce a standartní pomoci doktorů druhá moje největší životní radost - syn Toník.

2000 - první prodejna

Převzetí prodejny spodního prádla, ponožek a punčochového zboží  v Praze na Tylově náměstí a její kompletní rekonstrukce. K tomuto kroku mě 'donutila' především neuvěřitelná spotřeba dětských výživ a plen, o jejichž tržní hodnotě jsem si udělal představu až při jejich pořizování.

1999 - motivace

2.ledna tohoto roku přišla na svět díky mojí Leničce a vydatné pomoci doktorstva moje první největší životní radost - syn Matěj.

1996 - tady to začalo

Dne 18.11.1996 jsem se po návratu ze zahraničí a několika zcela marných pokusech připojit se k několikamiliónové armádě zaměstnanců rozhodl obohatit státní pokladnu daněmi z příjmu samostatně výdělečné osoby.

1973 - založení firmy

20.listopad - mé narození, za než vděčím především svým rodičům - Marii a Josefu Poláškovým. Toto datum je nutno chápat jako mezník v dosavadní historii firmy, jelikož bezpochyby tímto samotným aktem došlo k položení základního kamene jejího budoucího vývoje.

OLET — pánské, dámské a dětské bavlněné klasické, zkrácené, kotníkové i teplé ponožky a podkolenky, punčocháče a punčochy, pánské i dámské župany pro ženy i muže, domácí obleky, a módní doplňky. Zdravotní ponožky bez gumiček.

Mapa stránek | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinnen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinnen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Clickmedia Webdesign